Makaleler | Kapıda Ödeme Paten Kaykay Fiyatları Satış Sipariş

Makaleler

Paten Seçimi
Paten Seçimi - 21/08/2014
KISA PATEN TARİHÇESİ Paten bilindiği kadarıyla Hollandalılar tarafından 18.yy’da kullanılmaya başlanmıştır. Belçikalı müzik aletleri yapımcısı Joseph Merlin 1760’da İngiltereye giderek yeni buluşu olan tekerlekli pateni Londra’da ki özel bir toplantıda tanıtmıştır ancak durmayı, fren yapmayı ve dönmeyi tam olarak başaramadığı için bir aynaya çarparak ağır yaralanmıştır. 1829 yılında Fransa’da tekerlekli patenin icadından 10 yıl sonra ise İngiltere’de ilk tekerlekli paten yapılmıştır. Paten spo..
Devamını Oku
 Paten Yapmak ve Paten Yapmanın Yararları
Her gün düzenli olarak paten yapan bir kişi formunu iyi korur. Paten yapmak bacak kaslarını geliştirir. Yüksek fiziksel beceri sağlar. Tekerlekli paten yapan kişi aynı zamanda buz pateninde de iyi beden dengesi kurabilir. Her spor dalında olduğu gibi paten yaparken de dikkat edilmesi ve uyulması gereken kurallar vardır.   Paten Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Tekerlekli paten yapanların mutlaka, kask, dizlik, bileklik ve dirseklik kullanmaları gerekir. Paten üzerinde durmaya..
Devamını Oku
Paten, kaykay kullanırken nelere dikkat etmek gerekir?
Bisiklet, kaykay ve paten kullanmak her çocuğun en sevdiği araçların başında gelir. Bu araçları kullanırken öncelikle kendi güvenliğinizi sonrasında ise karşınızdaki kişilerin güvenliğini düşünmeniz gerekir. Paten, bisiklet ve kaykay gibi araçları kullanırken mutlaka koruyucu kasklarınızı, dizliklerinizi ve dirsekliklerinizi takmalısınız. Çünkü bu koruyucu araç ve gereçler düşmelerde, çarpışmalarda ya da diğer kazalarda hayatınızı kurtaracak hayati önem taşıyan şeylerdir. Paten, bisiklet ve kayk..
Devamını Oku
Çocuk paten seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?
Tekerleklerin sorunsuz döndüğünden emin olun! Bir çok ebeveyn, çocuklarının paten yaparken düşmesinden ve yaralanmasından korkar. Buna rağmen bilinçsizce zor dönen, sert, çocuğun ayağını vuracak ve tekerlekleri dahi dönemeyen patenler alırlar... Bu durum da çocukları patenden soğutabilir. Düşmek, paten öğrenmenin vazgeçilmez bir parçasıdır. Düşmenin korkunç bir şey olmadığını çocuklara ilk adımlarını attıkları günlerde belirtmek gerekiyor. Çocukların kemikleri yetişkinlere göre daha esnek ol..
Devamını Oku
Paten Burada © 2019 e-Ticaret altyapısı www.hazirticaretsitesi.com